Produkt

SENOVKA GRÉCKA 90cps. 610mg

6,60€

Jedným z prostriedkov na podporu mliekotvorby je aj bylinka senovka grécka (Trigonella foenum – graecum), u nás zatiaľ nie príliš známa. Na zvyšovanie tvorby mlieka ju odporúča aj odborník WHO v oblasti dojčenia Dr. Jack Newman. Ten je presvedčený, že práve táto bylina, spoločne s benediktom lekárskym (Cnicus benedictus), zvyšuje tvorbu mlieka a urýchľuje jeho tok.

Odporúča sa dávkovanie 3 x denne po 3 tobolky . Koncentrácia účinných látok je v tobolkách vyššia než v čaji, preto čaju treba vypiť veľmi veľa.

Ak chcete prestať s užívaním senovky a bendiktu, môžete prestať náhle alebo v priebehu približne 1 týždňa.

Semená senovky gréckej (v angličtine Fenugreek) pomáhajú diabetikom, mierne znižujú hladinu krvného cukru. Pomáhajú tiež znížiť cholesterol a krvný tlak, kladne ovplyvňujú celkovú látkovú výmenu a priaznivo pôsobia na trávenie, zabraňujú nadúvaniu, pôsobia povzbudivo na črevnú a žalúdočnú činnosť, pomáhajú pri búšení srdca. Semená majú vysoký obsah bielkovín a minerálnych látok (fosfor a železo). Celkovo posilňujú a pôsobia ako univerzálne tonikum, používajú sa pri celkovej slabosti. Napomáhajú aj poteniu a tým aj vylučovaniu toxínov z tela.